Институт за међународну политику и привреду организовао је трибину „Актуелна дешавања у међународној економији”. Своја запажања о кључним глобалним економским трендовима и изазовима поделили су проф. др Марко Маловић, декан Факултета пословне економије Универзитета „Educons”, проф. др Миленко Џелетовић са Факултета безбедности Универзитета у Београду, др Владимир Ристановић из Института за европске студије, др Радослав Балтезаревић и др Наташа Станојевић из Института за међународну политику и привреду. Модератор трибине била је др Сања Јелисавац Трошић, начелница Центра за међународно право и економију ИМПП-а.

Дискусија је била прожета најактуелнијим питањима у подручју међународних економских односа, попут увођења дигиталне монете у међународни платни промет, опадања удела долара у светским девизним резервама, глобалне оскудице критичних сировина, утицаја вештачке интелигенције на глобалну економију, те узрока кризе међународне трговине и позиционирања Западног Балкана и Србије у новонасталим околностима.