Институт за међународну политику и привреду, у сарадњи са Конфуцијевим институтом Универзитета у Новом Саду и Амбасадом НР Кине у Србији, је пригодним програмом обележио наступајући празник Фестивал пролећа.

Госте су уводним говорима поздравили директор Института проф. др Бранислав Ђорђевић, министар саветник у амбасади Кине Џанг Џе, те директорка Конфуцијевог института Чен Сју.

У свечаном делу програма учествовали су Маша Ћирковић, Емилија Јовић, Елса Ван, Су Хонгвеи, Конг Јуђје и Слободан Поповић. Учесници су приказали део традиције везан за обележавање Кинеске нове године, те показали своје знање кинеског тј. српског језика.

Институт за међународну политику и привреду својим партнерима честита наступајући празник и жели им срећну годину Дрвеног Змаја!

Xīn nián kuài lè!