Др Чен Сју, кинеска директорка Конфуцијевог института Универзитета у Новом Саду, одржала је предавање „Конфуцијанизам и Си Ђинпингово `Управљање`“, коме су присуствовали истраживачи Института за међународну политику и привреду. Наглашавајући утицај који принципи конфуцијанизма имају на кинеску културу и вредности кроз историју, др Чен је приказала и визију Си Ђинпинга за уграђивање ових принципа у савремену кинеску политику. Након предавања, којим је модерирао др Александар Митић, уследила је дискусија о савременим спољнополитичким изазовима са којима се суочава НР Кина.

Посета др Чен Сју била је прилика за сусрет са директором ИМПП-а, проф. др Браниславом Ђорђевићем, који је том приликом истакао важност изучавања модерне кинеске спољне политике и изразио уверење да ће Конфуцијев институт и Институт за међународну политику и привреду наставити успешну институционалну сарадњу у будућности.