Научни сарадник Института за међународну политику и привреду, др Александар Митић говорио је на међународној научно-практичној конференцији „Геополитика и савремене претње међународној безбедности: инструменти и механизми утицаја“, одржаној у Москви.

Конференција, одржана у организацији Фонда Горчаков, посвећена је анализи широког спектра изазова за глобалну и европску безбедност, укључујући ширење радикализма, међународног тероризма и вођење информативних ратова.

Међу говорницима је била и академик др Јелена Гускова, руководилац Центра за проучавање савремене балканске кризе Института за славистику Руске академије наука и члан Међународног саветодавног одбора ИМПП-а.

Одржана су четири панела, од којих је први модерирала др Гускова, а последњи др Митић.