Институт за међународну политику и привреду изложио је на 65. Међународном београдском сајму књига издавачку делатност остварену током 2022. године.

У години обележавања јубиларних 75 година од оснивања, Институт се  на штанду Центра за промоцију науке представио са 31 публикацијом – часописима, монографијама и зборницима радова.

Сајам књига у Београду се одржава после двогодишње паузе, у том периоду је Центар штампао каталоге научних издања у којима су биле заступљене и публикације Института.

По завршетку Сајма, изложене публикације биће традиционално додељене једној од универзитетских библиотека Републике Србије. Ове године је то Универзитетска библиотека у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици.