Одржавањем дводневне међународне конференције „Глобална управа: иницијатива за глобални развој и заједница заједничке будућности човечанства“ званично је почео са радом међународни think tank форум за сарадњу Кина – Европа – Америка.

Форум су основали Академија за савремену Кину и светске студије,  Глобална иницијатива Кина – Европа – Америка, Центар за глобалну економију и геополитику, Полсон институт, Институт за међународну политику и привреду и Центар за студије Кине Универзитета у Сиднеју.

На Форуму су поред истакнутих представника светске академске заједнице, говорили и високи званичници Уједињених нација, Светске  здравствене организације, као и позната имена светске политике попут Романа Продија и Хавијера Солане.

У име директора Института, проф. др Бранислава Ђорђевића, учесницима  се у пленарном делу обратио др Александар Митић, док је др Ивона Лађевац говорила на панелу о технологији и глобалном управљању.