Др Ненад Стекић, истраживач сарадник Института за међународну политику и привреду, у оквиру Семинара Института, одржао је предавање на тему „Чија безбедност? Нелегитимна разградња мира у Авганистану“. Ненад је анализирао нарушавање безбедносне ситуације у Авганистану која је настала као последица повлачења оружаних снага САД и чланица Коалиције, приказом аргумената који иду у прилог оспореној легитимности САД, као и односа Талибана и етнорелигијских вођа у Авганистану. Додатно, анализирао je и ефекте рада Провинцијалних тимова за реконструкцију (Provincial Reconstruction Teams – PRTs) у процесу постконфликтне изградње Авганистана.

Предавању су, осим истраживача Института, присуствовали полазници Зимске школе међународних односа коју Институт тренутно реализује.