Институт за међународну политику и привреду одржао је онлајн скуп под називом „60 година од усвајања Бечке конвенције о дипломатским односима“. Конвенција о дипломатским односима усвојена је у Бечу априла 1961. године и важи за један од најуспешнијих међународних уговора са 192 државе потписнице.

Скуп је свечано отворио проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду. Говорници су били Њ. е. господин Урош Балов, амбасадор Републике Србије у Републици Ирак, проф. др Бојан Милисављевић, редовни професор Правног факултета Универзитета у Београду и др Марко Новаковић, научни сарадник Института за међународну политику и привреду.

Дискусија, која је уследила, била је посвећена дипломатској коресподенцији, поштовању привилегија и имунитета и појединим питањима из праксе.