Институт за међународну политику и привреду организовао је вебинар „Југоисточна Европа и Источни Медитеран: престројавања и трендови“. На скупу су говорили проф. др Игор Пелићари, Универзитет Урбино, др Тимоти Лес, Универзитет у Кембриџу, др Илијас Спиридонидес, Аристотелов Универзитет у Солуну, др Миша Ђурковић, Институт за европске студије, др Марина Костић и др Слободан Јанковић из Института за међународну политику и привреду. Излагачи су говорили о утицају Русије, САД и Турске на простору Балкана као и актуелном спору између Турске и Грчке у региону Источног Медитерана. Они су се сложили да је утицај Русије и Турске на Балкану ограничен. Др Лес је нагласио намеру НАТО-а да интегрише преостале земље у овом региону и истакао Републику Српску као последње упориште Русије у региону. Проф. Пелићари је приметио да Русија доживљава НАТО као конкуренцију и претњу на Балкану у много већој мери него што је то случај са ЕУ. У погледу деловања САД на Балкану говорило се о својеврсном надметању између администрације председника Доналда Трампа и пређашње администрације. Др Ђурковић је констатовао како администрација председника Трампа није у могућности да у потпуности спроведе своју политику на Балкану и да би евентуална победа Џоа Бајдена на предстојећим изборима значила повратак класичне „клинтонистичке” политике из деведесетих година прошлог века. Др Костић је представила и упоредила иницијативе САД, Русије, Кине и ЕУ у Југоисточној Европи. Др Спиридонидес је говорио о утицају илегалних миграција на грчка острва и како их Турска користи као геополитичко оружје. Након уводних излагања уследила је дебата са осталим учесницима у којој се највише говорило о сучељавању „меке моћи” САД, Русије, ЕУ, и Кине на Балкану.