Ове године се навршава 75 година од оснивања Уједињених нација. У склопу заједничког обележавања јубилеја Библиотечко-информациони центар Института за међународну политику и привреду је припремио изложбу књига које су део фонда Депозитарне библиотеке УН и књига о Уједињеним нацијама које је у претходним деценијама издао наш Институт. Виртуелну изложбу можете погледати ОВДЕ, а такође можете погледати и ону коју су припремиле Уједињене нације на следећем линку:

Библиотечко-информациони центар у свом саставу има три депозитарне библиотеке од којих је једна Депозитарна библиотека Уједињених нација. Она је формирана 1948. године и садржи већину штампаних материјала Уједињених нација и њених органа (оригиналне документе са заседања), као и комисија и специјализованих агенција УН (Економска комисија за Европу, Економска комисија за Азију и Пацифик, Економска комисија за Африку, Економска комисија за Латинску Америку, Комисија за међународно право, UNCTAD, WTO, ILO и другиx).