Институт за међународну политику и привреду је у сарадњи са Министарством спољних послова Републике Србије, специјалном представницом Генералног секретара Уједињених нација и Сталном координаторком Уједињених нација у Републици Србији одржао онлајн конференцију „Уједињене нације: између стварног и могућег”. У оквиру свечаног отварања конференције говорили су проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду, госпођа Симона-Мирела Микулеску, специјална представница Генералног секретара ОУН и директорка Канцеларије ОУН у Републици Србији, госпођа Франсоаз Жакоб, стална координаторка ОУН у Републици Србији, проф. др Владимир Поповић, државни секретар Министарства просвете, науке и технолошког развоја и амбасадор Александар Тасић, помоћник министра спољних послова – Сектор за мултилатералну сарадњу. Говорници су указали на значај организовања саме конференције и дали су своје виђење о развоју и деловању светске организације, а укратко су се осврнули и на будуће активности. Током радног дела конференције, истраживачи Центра за међународне организације и међународно право Института за међународну политику и привреду анализирали су различите аспекте система Уједињених нација и потенцијалне реформе. Излагања је пратила и дискусија, а конференцији су присуствовали и представници Министарства спољних послова, чланови академске заједнице и остали истраживачи Института.