Мср Сандра Давидовић, истраживач приправник Института за међународну политику и привреду, одржала је предавање студентима међународних односа на Универзитету Џонсон и Вејлс (Johnson and Wales University – JWU) под називом “Washington Deal – The Art of American Geopolitics in the Balkans”. Као гостујућа предавачица у оквиру курса Међународни односи и глобална политика, Сандра је говорила о дометима недавно потписаног Вашингтонског споразума у контексту нормализације односа Београда и Приштине, али и о ширем геополитичком значају који тај споразум има у односу на нову спољнополитичку иницијативу САД на Блиском Истоку и Балкану. Давидовић је студенте детаљније упознала са косовским питањем из перспективе науке о међународним односима и поделила неке од резултата свог докторског истраживања у овој области.