У оквиру треће Сесије међународног права Института за међународну политику и привреду одржана онлајн дискусија о разграничењу и контроли над природним ресурсима у Источном Медитерану. Уводничари су били др Ефтимиос Папаставридис, истраживач и повремени предавач на Универзитету у Оксфорду и научни сарадник Центра за међународно право у Атини, др Николас А. Јоанидис, доцент међународног права на Универзитету у Никозији и мр Јунус Емре Ачикоглу, докторант на Универзитету мира Уједињених нација. Идеја сесије је била да се академској заједници у Србији приближи тема једног од најсложенијих савремених политичко-правних спорова у Европи из угла трију експерата за право мора, који долазе из трију држава које играју најважније улоге у спору – Турске, Грчке и Кипра. Дискусија је била концентрисана на следећа питања: регионалну праксу држава у разграничењу на мору у региону, позиције Турске, Грчке и Кипра поводом међусобних спорова око граница и контроле над ресурсима, могуће начине решавања спора, проблем разграничења са политичким властима Турске Републике Северни Кипар и Владе националног споразума у Либији, релевантност Конвенције УН о праву мора и њених обичајних правила о разграничењу за државе које нису потписнице конвенције, факторе зависности од природних ресурса у примени начела правичности код разграничења. Дискусију је модерирао др Михајло Вучић, научни сарадник Института за међународну политику и привреду, а у дискусији су учествовали стручњаци из области међународног права и сродних дисциплина.