У сарадњи са Филолошком гимназијом из Београда, Институт за међународну политику и привреду је организовао свечаност поводом предстојеће Кинеске нове године, промовишући тиме значај унапређења културне сарадње између Србије и Кине. У уводном делу програма, присутне су пригодним говорима поздравили проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, Тиан Јишу, политички саветник у Амбасади Народне Републике Кине у Србији, проф. др Марина Соковић, помоћница министра у Министарству образовања, науке и технолошког развоја Републике Србије, као и Драгана Ћећез Иљукић, директорка Филолошке гимназије. Др Катарина Закић је потом госте упознала са кинеским календаром, традицијом и обичајима у вези са прославом кинеске Нове године. Ученици Филолошке гимназије извели су свој програм рецитовањем традиционалних кинеских пословица и поезије династије Танг и извођењем неколико традиционалних песама на флаути и кларинету. У завршници свечаности, присутнима се обратила др Ивона Лађевац, начелница Центрa за студије „Појаса и Пута”, изразивши жељу за наставком плодотворне сарадње са домаћим и иностраним партнерима у области промоције кинеске културе у Србији. Након званичног дела програма уследио је коктел.