У Институту за међународну политику и привреду одржана су у периоду од 4. до 14. новембра 2019. године три дводневна тренинга јавног и медијског наступа за истраживаче те научне установе. Обука је била конципирана у виду низа кратких теоријских сегмената и практичних вежби пред камером која има за циљ унапређење комуникацијских вештина. Истраживачи Института упознали су се основама комуникацијског процеса, значајем вербалне и невербалне комуникације током јавног и медијског наступа, те смерницама за сарадњу са медијима у ситуацијама када је потребно да дају изјаву или интервју. Током практичних вежби пред камером имали су прилику да провере да ли су усвојили добијене смернице и савете у чему су им помогле колеге и инструктори обуке дајући своја запажања о наступу. Тренинг јавног и медијског наступа извели су сертификовани тренери из Београда Петар Бошковић, Данијела Марјановић, Ана Милетић и Јован Кривокапић.