Јубиларна 30. међународна научна конференција „Дунав – река сарадње” одржана је у Институту за међународну политику и привреду у саорганизацији са Међународним форумом „Дунав – река сарадње”. Овогодишњи скуп био је тематски усредсређен на одрживо коришћење природних и културно-историјских ресурса ради промоције значајних пројеката у области одрживог развоја Србије. На свечаном отварању скупа, учесницима су се обратили проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института за међународну политику и привреду, др Едита Стојић Карановић, председница Међународног форума „Дунав – река сарадње”, и Горан Пузовић, директор ЈП „Србијаводе”. Директор Института је истакао да је витална важност Подунавља као предмета научног истраживања препозната пре три деценије управо у Институту за међународну политику и привреду, где је покренут први научни пројекат на ту тему који је касније дуго времена водила др Едита Стојић Карановић. Радни део конференције одржан је у два панела на којима су разматрани политички, економски, еколошки, правни, санитарни и технолошки аспекти међународне сарадње у оквиру Подунавља. Рад скупа закључен је дискусијом и усвајањем предлога закључног документа конференције, у коме ће бити представљени сви закључци научних истраживања, анализе остварених пројеката у области одрживог коришћења природних, културно–историјских и капиталних инфраструктурних пројеката.