После само месец дана, нова делегација Института за светску економију и политику Кинеске академије друштвених наука посетила је Институт за међународну политику и привреду. Високу делегацију чинили су проф. др Руи Џао, заменик директора, проф. др Бинхонг Шао, главни уредник часописа Ревија за међународну економију, проф. др Џинан Џанг, уредница часописа Кина и светска економија  и др Ченју Зенг, научни сарадник.

Будући да су два института пре, готово, једну деценију потписала Меморандум о сарадњи, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор ИМПП-а, је уваженим гостима предложио неколико конкретних идеја које би могле бити реализоване током следеће године. Окосницу сарадње чиниће истраживања у области реализације Иницијативе Појас и пут.

Куриозитет данашњег састанка је признање одато ИМПП-у што је, узевши у обзир све институте света са којима сарађује Кинеска академија друштвених наука, први успоставио Центар за студије Појаса и пута.