Делегација Института за светску економију и политику из Пекинга предвођена др Вангом Јонџонгом, начелником Одељења за светску енергетску политику, посетила је Институт за међународну политику и привреду. Делегацију домаћина предводио је др Срђан Кораћ, помоћник директора за научноистраживачку делатност, а у разговору са гостима учествовали су проф. др Катарина Закић и др Милош Јончић из Центра за студије Појаса и пута, др Сања Јелисавац Трошић, начелница Центра за међународне организације и међународно право, те др Стеван Рапаић, научни сарадник, и мср Ненад Стекић, истраживач–приправник, из Центра за евроатлантске студије. Две делегације су разменили мишљења о могућностима даљег унапређења академске сарадње у виду тешњег повезивања на заједничким научним истраживањима у областима међународне политике и економије и кроз размену истраживача. На састанку је било речи и о актуелним инвестицијама Народне Републике Кине у Србији и на Балкану, о перцепцијама грађана Србије у вези са економским присуством Кине у Србији, као и о традиционално позитивним билатералним односима двеју државе.