Институт за међународну политику и привреду (ИМПП) организовао је једнодневни семинар за студенте међународних односа са Одељења за културу, религију и друштвене студије Универзитета југоисточне Норвешке. Сврха семинара била је да се кроз интерактивност са домаћим стручњацима омогући боље разумевање политике великих сила на Балкану са тежиштем на Србији, нерешених граничних спорова у региону и односа Србије и исламског света (посебно са Ираном, Турском и арапским земљама). У првом делу семинара, студенти су слушали кратка предавања др Владимира Трапаре и др Слободана Јанковића из ИМПП-а и доц. др Владимира Ајзенхамера са Факултета безбедности Универзитета у Београду. Поред излагача, у реализацији семинара учествовали су проф. др Одвар Холуп, проф. др Стиг Бјорсхол и проф. др Брита Мерете Гули са Универзитета југоисточне Норвешке и др Срђан Кораћ из Института за међународну политику и привреду.