Др Огњен Прибићевић, научни саветник у Институту друштвених наука из Београда, одржао је предавање у Институту за међународну политику и привреду о крупним променама у савременој дипломатској пракси. Др Прибићевић је предавање засновао на личним искуствима сабраним у дипломатској служби током које је обављао дужност помоћника министра спољних послова и амбасадора Републике Србије у Берлину (2005–2009) и Лондону (2013–2017). Предавач је истакао менаџерске вештине и познавање економских прилика и односа са јавношћу као лајтмотиве успешног рада у дипломатској служби. У делу предвиђеном за питања публике и дискусију, учеснике су највише интересовала виђења др Огњена Прибићевића о актуелним питањима британске спољне политике и проблемима са којима се наше дипломате суочавају у свакодневном раду, посебно у погледу побољшања имиџа Србије на Западу и привлачења значајних страних инвестиција.