Милан ШАХОВИЋ (1972–1977, 1985–1988)

Др Милан Шаховић је докторирао на Правном факултету Универзитета у Београду на тему кодификације међународног права, којом ће се континуирано бавити током научне и академске каријере и непосредно ће учествовати у изради низа међународних уговора и конвенција. Професор Шаховић је предавао међународно јавно право на Факултету политичких наука Универзитета у Београду и био је почасни члан угледног међународног Института за међународно право (Institut de Droit international), вишегодишњи члан Комисије Уједињених нација за међународно право и члан Института за међународно хуманитарно право у Сан Рему. Професор Шаховић је предавао на бројним иностраним универзитетима и водио је курсеве на Хашкој академији за међународно право. Највећи допринос проф. др Милан Шаховић је дао развоју и афирмацији Института за међународну политику и привреду, где је дуги низ година руководио Центром за међународно право. Аутор је више књига и бројних чланака из области међународног јавног права, хуманитарног права и међународних односа. Шаховићеве најзначајније књиге су: Четрдесет година Уједињених нација, Нуклеарна енергија и међународно право, Путеви савременог развоја међународног права, Општа питања кодификације међународног права, Међународно право и југословенска криза и Међународно право у међународним односима.