Научни сарадник Института за међународну политику и привреду, др Александар Митић, похађао je у Пекингу и Сијану двонедељни семинар Центра за међународно знање о развоју под називом „Јачање капацитета за институте из земаља Појаса и пута“.

Семинар је похађало 25 полазника из осам земаља (Авганистан, Шри Ланка, Ирак, Нигерија, Узбекистан, Вијетнам, Хрватска и Србија).

Центар за међународно знање о развоју основан је на иницијативу кинеског председника Си Ђинпинга са циљем размене искустава земаља чланица иницијативе „Појас и пут“, а на самиту БРИКС-а 2022. године задужен је за израду годишњег „Извештаја о глобалном развоју“.

Приликом боравка у Пекингу, Александар је одржао и предавање под називом „Односи Кина-Србија у новом геополитичком контексту“ у седишту Института за проучавање историје и литературе Комунистичке партије Кине.