Научни сарадник Института за међународну политику и привреду, др Данило Бабић, учествовао је на међународној конференцији под називом: „Рат у Украјини и његове политичке, економске и друштвене последице на афрички континент“. Конференција је одржана под покровитељством Афричког истраживачког центра на Универзитету у Печују.

Kолега Бабић имао је излагање на тему: „Ефекти руско-украјинског сукоба на регион Сахела, и обрнуто“. На конференцији су учествовали истраживачи из Мађарске, Чешке, Румуније, Велике Британије и Швајцарске. Конференцију је пратила дискусија са студентима међународних студија Универзитета у Печују, као и разговор са представницима дипломатског кора афричких земаља у Мађарској.