Институт за међународну политику и привреду угостио је делегацију студената и професора са Универзитета Ћингхуа.

Др Ивона Лађевац, заменик директора ИМПП, и професорка Ли Џанг, са Школе за новинарство и комуникацију Универзитета Ћингхуа, упознале су присутне са кратким историјатом ове две институције и говориле о продубљивању билатералне сарадње између Републике Србије и Народне Републике Кине.

У разговору који је уследио учествовали су студенти Универзитета Ћингхуа, чланови Центра за студије „Појаса и пута” ИМПП-а, истраживачи приправници из свих центара Института и волонтери. Током дискусије разматрана су питања економске, политичке и културне сарадње између Србије и Кине, наративи који прате реализацију Иницијативе Појас и пут у Србији у академским и медијским круговима, односи Србије са Русијом и Сједињеним Америчким Државама, као и питања културних идентитета и сарадње на Балкану.