У оквиру Пројекта акцелерације иновација и подстицања раста предузетништва у Републици Србији (SAIGE), одржан је дводневни тренинг за писање предлога пројеката и управљање пројектима Хоризонт Европа и другим конкурентним пројектима – основни ниво. Тренинг је организован уз подршку Министарства науке, технолошког развоја и иновација Републике Србије, Фонда за науку, Фонда за иновациону делатност, Светске банке и Делегације ЕУ у Србији. Тренинг је окупио реномиране предаваче са вишегодишњим искуством у реализацији међународних пројеката и трајао је од 20. до 21. марта.

Тренингу су присуствовали представници научних института и факултета из Републике Србије. Институт за међународну политику и привреду представљала је др Невена Шекарић Стојановић.