Институт за међународну политику и привреду организовао је округли сто под називом „Јужни Кавказ: реактивирано жариште“. На скупу су говорили др Душан Пророковић, др Драган Петровић и Стефан Бошковић из Института за међународну политику и привреду, као и Горан Сандић са Факултета политичких наука Унивезитета у Београду и Никола Рајић са Факултета за правне и пословне студије др Лазар Вркатић. Модератор је био Павле Недић са Института за међународну политику и привреду.

На скупу су биле обрађене теме спољнополитичких стратегија држава региона Јерменије, Азербејџана и Грузије, геополитичке позиције Јужнох Кавказа у контексту надметања великих сила, као и различити аспекти сукоба у Нагорно-Карабаху. Округлом столу су присуствовали истраживачи Института за међународну политику и привреду и полазници Зимске школе међународних односа.