На позив Египатског савета за спољне послове, делегација Института за међународну политику и привреду и Факултета безбедности боравила је у посети Каиру.

Током боравка у Каиру, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, др Ивона Лађевац, заменик директора, проф. др Владимир Цветковић, декан Факултета безбедности и проф. др Зоран Јефтић, разговарали су у Министарству спољних послова Арапске Републике Египат са помоћником министра спољних послова за Европу, Њ. е. Калидом Емаром, у Египатском савету за спољне послове са амбасадором Мухамедом Ал-Орабијем, председником Савета, амбасадором Езатом Садом, извршним директором Савета и њиховим блиским сарадницима. Теме разговора била су актуелна питања у међународним односима, али и могућности за унапређивање билатералне сарадње Србије и Египта.

Делегација се састала и са амбасадором Републике Србије, Њ.е. Мирославом Шестовићем.