Пријемом 25 полазника одабраних од студената београдских факултета друштвених наука и истраживача приправника Института за међународну политику и привреду, отворена је седма по реду Зимска школа међународних односа ИМПП-а, под насловом „Савремени регионални и глобални сукоби и сарадња“.

Школу су отворили директор Института, проф. др Бранислав Ђорђевић, др Владимир Трапара, координатор Школе, и др Невена Шекарић Стојановић, помоћница координатора.

Зимска школа трајаће до 27. марта и обухватиће предавања истраживача Института и гостију, укључујући и „Остин Пи недељу“ са Државног универзитета Остин Пи из Кларксвила (САД), од недавно партнера Института,  као и друге активности и завршну радионицу.