Часопис „Међународна политика” (International Politics) чији је издавач Институт за међународну политику и привреду одлуком од 23. фебруара 2024. године уврштен је на истакнуту листу DOAJ (Директоријум часописа са отвореним приступом/ Directory of Open Access Journals). Приступање овој листи која обухвата часописе из 135 држава афирмише квалитет уређивачке праксе и увећава међународну препознатљивост часописа. Након часописа “The Review of International Affairs – RIA” и „Међународни проблеми“ (International Problems), „Међународна политика” је трећи часопис под издаваштвом Института који је уврштен у ову базу.

Приступањем часописа листи DOAJ, Институт наставља да испуњава зацртани План трансформације.