Поводом обележавања Међународног дана девојака и жена у науци (11. фебруар), на Институту за политичке студије одржана је радионица под називом „Научница у XXI веку”.

Скуп је окупио представнице 13 факултета и института у разним областима науке и уметности, као и представнице Министарства науке, технолошког развоја и иновација, на челу са др Марином Соковић, помоћником министра. Међу учесницама овог догађаја биле су и др Марина Костић Шулејић и мср Марина Радовановић из Института за међународну политику и привреду.

Др Марина Костић Шулејић дала је свој допринос панелу о докторским студијама, стручном усавршавању и стипендијама, док је мср Марина Радовановић учествовала у раду панела о развоју каријере на научним институтима и факултетима. У завршном делу радионице отворен је простор за ширу дискусију о положају и изазовима са којима се сусрећу жене у науци.