Часопис „Међународни проблеми“ (International Problems), чији је издавач Институт за међународну политику и привреду, одлуком од 5. фебруара 2024. године уврштен је на реномирану листу DOAJ (Директоријум часописа са отвореним приступом/ Directory of Open Access Journals). Приступање тој листи, која окупља часописе из 135 држава, представља потврду квалитета уређивачке праксе и доприноси повећању међународне видљивости часописа. ИМПП сада има два часописа који су индексирани у овој бази: “The Review of International Affairs – RIA“ и „Међународни проблеми“ (International Problems). Уврштавањем још једног часописа у Директоријум часописа са отвореним приступом испуњена је још једна важна активност у контексту Плана трансформације Института.