Делегација студената универзитета Ћингхуа, прворангираног у Кини и једног од најпрестижнијих на свету, посетила је Институт за међународну политику и привреду (ИМПП), у оквиру програма проучавања иницијативе „Појас и пут“.

Гостима се, на почетку састанка, обратио директор Института, проф. др Бранислав Ђорђевић, који је истакао да је ова посета још једна потврда квалитетне научне сарадње коју ИМПП остварује са институцијама из НР Кине.

Студенти универзитета Ћингхуа су у дискусији са члановима Центра за студије „Појаса и пута“ ИМПП-а и младим истраживачима из осталих центара Института разматрали теме политичке, економске и академске сарадње између Републике Србије и Народне Републике Кине, као и питања попут употребе вештачке интелигенције у друштвеним наукама.