На Факултету политичких наука Универзитета у Београду у току је пети по реду пројекат „ПЕРОМ Србије и Хрватске“. Пројекат представља сарадњу студената Факултета политичких наука у Београду и Факултета политичких знаности Свеучилишта у Загребу. ПЕРОМ је акроним за политиколошку едукацију и развој односа младих (Србије и Хрватске). Пројекат ће бити реализован у две фазе, прва која подразумева посету студената ФПЗГ Београду, и узвратна посета студената из Србије. Циљ пројекта је упознавање образовних система, начина вредновања активности и наставног плана и програма, као и целокупног факултетског живота. Студенти ће имати прилику да присуствују редовним предавањима, као и за ову прилику посебно организованим тематским предавањима, радионицама али и орагнизованој посети Народној скупштини.

Свој допринос пројекту дала је Исидора Поп-Лазић, истраживач сарадник Инстутута. Исидора је у оквиру тематског предавања студентима говорила на тему „Међудржавна сарадња Србије и Хрватске у контексту ЕУ интеграција“. Током предавања студентима је пружен хронолошки увид у динамику и развој билатералних односа Србије и Хрватске, али и односа које ове државе имају са Европском унијом. Посебна пажња посвећена је утицају преговарачких процеса на развој билатералних односа. Поред Исидоре бројни предавачи са Факултета политичких наука узели су учешће у овом пројекту.