Делегација новоосноване Светске асоцијације за кинеске студије (World Association for China Studies – WACS), на челу са др Сје Фуџаном у својству председника ове асоцијације, посетила је Институт за међународну политику и привреду. Домаћин посете био је проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института, а састанку су присуствовали и истраживачи Центра за студије „Појаса и Пута”.

На састанку је било речи о резултатима, али и о будућим плановима научног проучавања кинеске Иницијативе „Појас и Пут“ као дела истраживачких активности Института за међународну политику и привреду, као и о даљој промоцији кинеских студија међу академском заједницом широм света. Директор Института, проф. др Бранислав Ђорђевић је изразио позитивно уверење да ће ИМПП допринети у овом напору у блиској будућности.