Делегација Центра за Европу, Универзитет у Варшави, Факултета политичких наука, Универзитет у Варшави и државног Института за Централну Европу из Лублина, посетила је Институт за међународну политику и привреду (ИМПП). Том приликом директор Центра за Европу, професор Камил Зајаковски и заменик директора ИМПП, др Ивона Лађевац, потписали су Меморандум о разумевању у циљу сарадње у реализацији заједничких научних пројеката и истраживачких посета.

Пољска делегација је презентовала начин рада својих академских институција, поља истраживања и научни часопис који издаје Центар за Европу. Договорено је да озваничење сарадње буде само први корак у реализацији заједничких активности попут организације и учешћа на међународним конференцијама, објављивања радова у научним часописима, конкурисања на пројекте и размене предавача.