Делегација Института за међународну политику и привреду, проф. др Бранислав Ђорђевић, директор, и др Ивона Лађевац, заменик директора, боравили су у Прагу у оквиру реализације пројекта SAIGE. У складу са процесом трансформације, који предвиђа  и усвајање добре праксе из сродних научних института са подручја Европске уније,  организована је посета чешком Институту за међународне односе. Др Ондреј Дитрих, директор прашког института, говорио је о законодавном оквиру којим је регулисан рад Института, али и унутрашњим актима којима је одређена унутрашња организација, начин рада и систем награђивања.

Током боравка у Прагу, делегација Института састала се и са Његовом екселенцијом, др Бориславом Векићем, амбасадором Републике Србије у Републици Чешкој, и његовим сарадницима. На састанку се говорило о процесу трансформације Института и односима Србије и Чешке, посебно у контексту обележавања 105 година дипломатских односа.