Истраживачи Института за међународну политику и привреду др Митко Арнаудов и мср Павле Недић учестововали су са у реализацији пројекта “The Relation Between China, North Macedonia and Serbia in the Changing Geopolitical Context” који су спровели Филозофски факултет Универзитета Ћирило и Методије из Скопља и Институт за међународну политику и привреду, а на основу позива за пројекте “The Relations Between China and Central and Eastern European Countries in the Changing Geopolitical Context” Института Кина-ЦИЕ (Централна и Источна Европа) из Будимпеште.

Као резултат истраживања у оквиру пројекта, Институт Кина-ЦИЕ објавио је студију “The Relation Between China, North Macedonia and Serbia in the Changing Geopolitical Context” чији су аутори проф. др Тони Милески, др Митко Арнаудов, мср Павле Недић и мср Катерина Климоска. Публикација је доступна на  линку.