Институт за међународну политику и привреду је поред Универзитета у Београду, Министарства унутрашњих послова Републике Србије и Факултета безбедности Универзитета у Београду био суорганизатор Друге меморијалне конференције „Предраг Марић“, која је одржана у згради Ректората Универзитета у Београду, у понедељак 20. марта.

Обраћајући се присутнима на свечаном отварању, директор Института, Проф. др Бранислав Ђорђевић је захвалио партнерским институцијама на организовању меморијалне конференције и истакао важност интердисциплинарног проучавања феномена међународних односа.

Конференција је окупила преко 70 академских аутора који су налазе својих истраживања представили у оквиру 8 тематских панела.