Центар за међународно право и економију Института за међународну политику и привреду организовао је округли сто посвећен обележавању пола века од одржавања Стокхолмске конференције о човековој средини 1972. године.

На скупу „Пола века савременог међународног права животне средине – од нормативног до реалног“  говорили су проф. др Драгољуб Тодић са Института за међународну политику и привреду, Душан Пицхлер, консултант за право животне средине ЕУ из Словеније, проф. др Ратко Ристић, проректор за међународну сарадњу Универзитета у Београду, проф. др Родољуб Етински са Правног факултета Универзитета у Новом Саду, проф. др Владимир Ђурђевић са Физичког факултета Универзитета у Београду и Наташа Ђерег, координаторка радне групе за Поглавље 27.