Центар за суседство и Средоземље Института за међународну политику и привреду организовао је онлајн скуп са међународним учешћем под називом „Сврставање великих сила и регионални утицај“.

На скупу су говорили проф. др Александар Владимирович Лукин са Факултета за светску економију и међународне односе, проф. др Игор Пелићиари са Департмана за економију, друштво и политику Универзитета у Урбину, Тимоти Лес из Центра за геополитику Универзитета у Кембриџу, проф. Екатарина Генадевна Ентина, директорка Центра за медитеранске студије на Факултету за светску економију и међународне односе и др Слободан Јанковић и Mср Данило Бабић из Института за међународну политику и привреду. Модератор скупа био је др Александар Митић, научни сарадник Института.

Дискусија вођена након излагања била је превасходно усмерена на актуелне изазове и евентуалне правце развоја међународних и регионалних односа, нарочито на простору Балкана и Блиског истока.