Институт за међународну политику и привреду организовао је други по реду округли сто у оквиру формата „Дијалози и Кини“ посвећен теми „Нова кинеска развојна парадигма у условима глобалне нестабилности“.

Посебна пажња била је посвећена теми дуалне циркулације, њеног ефекта на кинески економски развој, унутрашњу и спољну трговину, аграрну политику, као и областима иновација, нових кинеских улагања и изазова демографије.

На округлом столу су учествовали др Вера Глигоријевић, ванредна професорка Географског факултета Универзитета у Београду, др Иван Николић, виши научни сарадник Економског института, др Елена Јовичић, научна сарадница Института економских наука, као и три истраживача ИМПП-а –  научне сараднице др Катарина Закић и др Наташа Станојевић, те истраживач-сарадник др Ненад Стекић.

Формат „Дијалози о Кини“ покренут је 2021. године, када је организован и први округли сто посвећен пројекцијама кинеске спољне политике у свету и на Балкану.