У оквиру спровођења Плана трансформације, којим се реализује Пројекат акцелерације иновација и подстицања раста предузетништва у Републици Србији, одржана је Конститутивна седница Међународног саветодавног одбора Института за међународну  политику и привреду.

Међународни саветодавни одбор Института чине престижни научници:

– академик Елена Јуријевна Гускова, Руска академија наука, Руска Федерација,
– проф. др Лиу Зуокуи, Кинеска академија друштвених наука, Народна Република Кина,
– проф. др Ричард Саква, Универзитет Кент, Уједињено краљевство Велике Британије и Северне Ирске,
– проф. др Тони Милески, Универзитет Св. Ћирило и Методије, Северна Македонија,
– проф. др  Дејан Михаиловић, Технолошки универзитет у Мотереју, Сједињене Мексичке државе.

За председника Одбора једногласно је изабран  проф. др Лиу Зуокуи, а за заменика председника проф. др Тони Милески.

Конституисањем Међународног саветодавног одбора, Институт за међународну политику и привреду постао је први научни институт у Републици Србији у области друштвених наука који има овакво тело.