Институт за европске студије и Институт за међународну политику и привреду заједно су организовали предавање „Латинска Америка и актуелна геополитичка ситуација у савременом свету“, проф. др Дејана Михаиловића са Технолошког универзитета у Монтереју, у Мексику. На овај начин настављена је успешна сарадња два института, од којих један, ИМПП, ове године обележава велики јубилеј – 75  година од оснивања.

Као врсни познавалац Латинске Америке, који више од три деценије живи и ради у Мексику, професор Михаиловић је бројним слушаоцима предавања одржаног по хибридном моделу, приближио политичке, економске и друштвене прилике овог дела света. Неизоставно, и током предавања и током дискусије, говорило се и о актуелној украјинској кризи и њеним могућим последицама у светским оквирима.