Институт за међународну политику и привреду био је један од организатора  научног скупа посвећеног прерано преминулом Предрагу Марићу, дугогодишњем помоћнику министра унутрашњих послова Републике Србије за ванредне ситуације. Прва меморијална конференција „Предраг Марић“ одржана је у Ректорату Београдског универзитета и окупила је бројне учеснике.

На отварању скупа, учеснике је поздравио Бранко Ружић, први потредседник Владе РС и министар науке, просвете и технолошког развоја. У уводном делу говорили су и проф. др Владан Ђокић, ректор Универзитета у Београду, проф. др Бранислав Ђорћевић, директор Института за међународну политику и привреду и проф. др Владимир Цветковић, декан Факултета безбедности.

Скуп је био организован у два панела, „Цивилна заштита и заштита животне средине“ и „Смањење ризика од катастрофа и кризни менаџмент“, током којих су учесници  говорили о актуелним питањима из области цивилне заштите и реаговања у ванредним ситуацијама.