Научни сарадници Института за међународну политику и привреду, др Душан Пророковић и др Александар Митић, учествовали су на Четвртом Кина-ЦИЕЗ академском форуму на високом нивоу (4th ChinaCEEC HighLevel Academic Forum), одржаном у хибридном формату у Пекингу и онлајн.

Пророковић и Митић су говорили на првом панелу, заједно са Фенг Џонгпингом (Feng Zhongping), директором Института за европске студије Кинеске академије друштвених наука и Цуи Хонгђианом (Cui Hongjian), директором Департмана за европске студије Кинеског института за међународне студије и Генералном секретару Кина-ЦИЕЗ центра за глобално партнерство.

Форум је одржан под насловом „Кина-ЦИЕЗ платформа за сарадњу: ново поглавље“, у организацији пекиншког Централног института за историју и литературу партије (Central Institute of Party History and Literature, CIPHL), и у коорганизацији Центра за стратешке алтернативе и Института за азијске студије из Београда.

На скупу су учествовали стручњаци из Кине, Србије, Мађарске, Румуније, Естоније и Пољске.

ИМПП је формалан члан Форума од 2019. године.