Институт за европске студије Кинеске академије друштвених наука и Дипломатски институт из Софије били су главни организатори седмог по реду симпозијума think-tank организација чланица мреже за сарадњу Кина-ЦИЕ одржаног по хибридном моделу.

Институт за међународну политику и привреду је на симпозијуму „Управљање сарадњом Кине и земаља ЦИЕ у турбулентном времену промена и прилагођавања“ имао представнике у два од четири панела.

Др Ивона Лађевац, заменик директора Института, говорила је на панелу посвећеном могућностима унапређења сарадње Кине и земаља ЦИЕ за опоравак после пандемије,  док су др Катарина Закић, начелница Центра за студије „Појаса и пута“, и др Александар Митић, истраживач истог центра, имали излагања на панелу о коришћењу потенцијала за сарадњу Кине и ЦИЕ у зеленој и дигиталној трансформацији.

Agenda of 7th China-CEEC TT Symposium