Истраживачица Института за међународну политику и привреду Сандра Давидовић, одржала је предавање на тему ,,Од либерализације до експропријације: пост-конфликтна приватизација друштвених предузећа на Косову и Метохији’’ на Хариман институту  Универзитета Колумбија. Предавање, које представља део њеног докторског истраживачког боравка у оквиру стипендијског програма Фулбрајт, одржано је у петак, 15. октобра 2021 године, у организацији Центра за Централну и Источну Европу (East Central European Center), уз подршку Његош фондације за српски језик и културу Универзитета Колумбија.  Након Сандриног излагања, угледна професорка Сузан Вудворд (Susan L. Woodward) са Њујоршког Универзитета (City University of New York) је излагала као диксутант, након чега је уследила дисукусија и разговор са заинтересованим учесницима.  Догађај је водио професор Александар Бошковић ко-директор Центра за Централну и Источну Европу, заједно са колегом Кристофером Каесом (Christopher Caes).

Предавање је доступно на следећем линку: