Истраживач сарадник Института за међународну политику и привреду Данило Бабић учествовао је на онлајн конференцији коју је организовало Удружење за Уједињене нације Србије поводом 60 година Покрета несврстаних. Данило Бабић је говорио о могућностима побољшања економске сарадње међу несврстаним земљама у савременом економском окружењу.

О историјату Покрета несврстаних, односу и улози Југославије у Покрету, улози Покрета несврстаних у савременим глобалним токовима, као и односима Покрета са Н.Р. Кином, говорили су амбасадор Арапске Републике Египат – Њ.е. Амр Алгувејли; др Мохамед Галал, бивши помоћник министра спољних послова Египта; Њ.е. Драган Бисенић, бивши амбасадор Србије у Египту; др Мохамед Самех Амро, шеф катедре за међународно право Правног факултета Универзитета у Каиру; Милан Игрутиновић, научни сарадник Института за европске студије; проф. др Мохамед Салман Таиа, професор политичких наука и продекан Факултета за економију и политичке науке; Марко Ковачевић, асистент на Факултету политичких наука Универзитета у Београду; проф. др Надиа Хелми, доцент за политику и економију, Универзитет Бени Суеф; председник Саветодавног одбора УНА Србије, Стефан Кондић; председник УО УНА Египт, Њ.е. Амб. Езат Елбехеари.