Институт за међународну политику и привреду организовао је онлајн трибину о Бајденовој посети Европи и стању и перспективи руско-америчких односа. Уводничари су били др Милан Крстић, доцент на Факултету политичких наука Универзитета у Београду, мср Младен Лишанин са Института за политичке студије, и др Владимир Трапара и др Марина Костић, научни сарадници Института за међународну политику и привреду. Др Крстић је анализирао представу о Русији у америчкој унутрашњој политици и последице које самит Бајден-Путин има по унутрашњу политичку сцену САД, посебно значајне поруке које је Бајден упутио домаћем јавном мњењу (кроз „ефекат окупљања око заставе”), „јастребовима” из редова Демократске странке и умереним гласачима, те начин на који је демонстрирао државничке способности, често оспораване од стране његових критичара у САД и шире. Младен Лишанин је пружио преглед кључних момената европске турнеје америчког председника Бајдена – самит са британским премијером Борисом Џонсоном, самит Г7, самит САД-ЕУ, НАТО самит и самит САД-Русија – и нагласио да амерички савезници још увек немају јасно изграђену агенду и сагласност око начина на који се треба суочити са кинеским успоном. Др Владимир Трапара је указао на више геополитичких питања која оптерећују односе САД и Русије, попут питања Украјине, Белорусије и „Северног тока 2“ и истакао да самит Путин–Бајден треба сагледати као признање статуса велике силе Русији и позитиван помак у виду усаглашавања оквира за управљање антагонизмима, чиме је унета предвидљивост у односе двеју сила. Др Марина Костић је анализирала Заједничку изјаву САД и Русије о стратешкој стабилности и указала на три формулације које представљају путоказ ка формулисању будуће контроле наоружања – контроле нуклеарног наоружања, наставку билатералног оквира формулисања контроле нуклеарног наоружања и да ће сами преговори по својој суштини бити свеобухватни или интегрисани и укључивати све оне факторе који могу утицати на стратешку стабилност попут сајбер ратовања. Након уводног дела уследила је плодотворна дискусија о односима САД и Русије са Кином, могућем поновном учешћу Русије у Г7 и будућности контроле наоружања.