У организацији Центра за суседство и Средоземље Института за међународну политику и привреду одржан је онлајн округли сто „Српско-израелски односи: историја и перспективе“. Скуп је свечано отворио проф. др Бранислав Ђорђевић, директор Института. Др Селена Орли, доцент на Универзитету Бар Илан из Јерусалима је подстакла организацију догађаја као и успостављање сарадње Института и Бегин-Садат центра (БЕСА). Говорници су били др Владимир Ајзенхамер, доцент Факултета безбедности Универзитета у Београду, Раби Мајк Фројнд, оснивач и председник Удружења српско-јеврејског пријатељства и некадашњи саветник премијера Бенџамина Нетањахуа и угледни новинар The Jerusalem Post, проф. Дарко Танасковић, водећи српски оријенталиста и некадашњи амбасадор, и Александар Николић, почасни конзул Републике Србије у Израелу. Учесници округлог стола су покрили историју билатералних односа указујући на низ занимљивих детаља, али су се бавили и отвореним питањима од оних која се односе на признање самопроглашеног „Косова” до српског става по изазовним питањима за Израел у међународним односима. Коначно, предочене су могућности за унапређење економских и политичких односа. Амбасадор Дан Ориан из израелског Министарства спољних послова је учествовао у дискусији и говорио о контроверзама у билатералним односима. Он је за разлику од Фројнда, који је указивао да се много тога може мењати, изјавио да се питање признања неће променити. Др Слободан Јанковић, начелник Центра је модерирао округли сто, који представља први корак у развоју сарадње Института са Бегин-Садат центром за стратешке студије Универзитета Бар Илан.